Recenze na hru - Polda 5

10. března 2012 v 9:20 | Lore |  Recenze

No, tuhle hru znám hodně dlouho, hodně, hodně dlouho, skoro asi jako The Sims 1. Jsem na to docela pyšná, je to česká hra, o typickém českém poldovi, v tomhle případě je to polda Pankrác, kterého namluvil Luděk Sobota. Ve hře je neobyčejně mnoho vtipných situací a hlášek, že se nasmějete až.. - Celá hra se konkrétně točí kolem cestování v čase jako u některých předchozích dílů.


Děj: Polda Pankrác dostane jednoho dne zvláštní balíček, kde chybí adresa odesílatele. Dobrácký Polda nezaváhá a v zlém tušení, že jde o časovanou nálož, bere do ruky švýcarský nůž, obezřetně otevře krabici a ... nový případ legendárního českého poldy Pankráce může začít! I když to bomba není, má před sebou dlouhou cestu časem. Musí zachránit lidstvo, jinak navždy uvízne v historii, například v Tróje. Hra má několik kapitol: Skládka, Vesmírná základna PRČA, Trója, Vesmírná základna PRČA 2, 1.svět. válka noc, 1.svět válka den, základna PRČA 3, Moře, Egypt, (konec).
Děj je docela zajímavý, a díky zábavným situacím, např. když dal polda potenční pilulku do kávovaru (to jste měli vidět!), nebo i jeho vtipným hláškám se u hry nikdy nenudím.
Hodnocení: 5z5

Grafika: Musím říct, že grafika je založená na principu cel-shadingu, díky čemuž vypadá jakoby kreslená. Nemůžu si vymýšlet, mohlo by to být lepší, ale vždyť je z roku 2005. Toleruji to.
Hodnocení: 3z5

Zvuk: Jak už zde bylo zmíněno, je zde spoustu vtipných hlášek, a správnou barvu tomu i dodávají hlasy Luďka Svobody, Zdeňka Izra, Zdeňka Mahdala, Jana Šťastného, Bohdana Tůmy a Miroslavy Součkové.
Hodnocení: 5z5

Úroveň: Hra je hodně založená na schopnosti "myslet dopředu", takže sice je zapotřebí logika, ale není to tak těžké že by to nemohl zahrát obyč člověk. Já osobně jsem to bez návodu dohrála do třetí kapitoly (Trója) , kde jsem se sekla a musela dále pokračovat s návodem. Nedoporučovala bych tuhle hru malým dětem, jsou tam někdy nevhodné výrazy, a ty by mohly pochytit. Teenager se určitě u téhle hry pobaví.
Dala bych ji asi od 12ti let.

Hodnocení celkově: 66 %
Trailer ani nijaká upoutávka k této hře není, ale můžete si pustit intro, ale předem upozorňuji, je dlouhé a Polda strašně dlouho v něm kecá (ve hře to jde samozřejmě překliknout).
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.